Premium - Kitapevi Teması
Premium - Kitapevi Teması Tema Tasarımı Görüntüle
E-ticaret sitenizin bilgisayar, tablet ve mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde görüntülenebilmesi için temanızın responsive şekilde kodlanması gerekir. Bu yapı, sayfayı oluşturan blokların cihaza göre genişlik ve konumlandırma ayarlarının yapılması işidir. Platformdan & cihazdan bağımsız çalışan responsive tasarım ile dönüşüm oranlarınız yükselir ve arama motorlarının gözünde daha değerli kabul edilir. Google tarafından yapılan araştırmalara göre, internete erişimin %65'ten fazlası mobil cihazlar ve tabletler üzerinden yapılmakatadır. Eticex'in tüm temaları responsive kodlanmıştır.
Müşterilerimiz için hazırlamış olduğumuz temalarımız, mobil uyumlu bir şekilde tasarlanmış ve önyüz ekibimiz ytarafından kodlanmıştır. İsteyen müşterilerimiz temaların mobil verisoynunu kullanabileceği gibi tüm müşterilerimize ücretsiz sunduğumuz mobile özel temalarımızı da kullanabilirler. Google tarafından yapılan araştırmalara göre, internete erişimin %65'ten fazlası mobil cihazlar ve tabletler üzerinden yapılmakatadır.
Temanın responsive kodlanmış olması websayfasının tüm cihazlarda görüntülenebileceği anlamı taşır. Ancak, cihazdan cihaza farklılık gösteren, birim alana düşen pixel sayısı tasarıma ait konsepte zarar verir. 1920x1080 çözünürlükteki bir ekran ile 1360x720 çözünürlüğe sahip ekran, sitenin aynı bölümlerini farklı ebatlarda kullanıcıya sunacaktır. Bunu aşmak adına, çözünürlüklere özel olarak yazı boyutları ve boşluklar (padding & margin) tekrar hesaplanmalıdır.
Bu yapı scale olarak adlandırılmaktadır, Eticex'in tüm temaları scale edilmiştir.
Bir web sayfasının hızlı açılabilmesi için; web sayfasının kullandığı teknoloji, serverların anlık durumları, server lokasyonu vs gibi bir çok etken vardır. Eticex tüm bunları gözetmektedir, ayrıca geliştirdiğimiz temalarda ihtiyaç duyulmayan CSS & JS kodlarının ve dosyalarının çağırılması önlenmiştir. Örneğin ; Ödeme sayfasının CSS & JS kodları sadece sadece ödeme sayfasında çağırılmaktadır.
Bu sayede ihtiyaç duyulmayan statikler sayfaya çağırılmayarak zamandan tasarruf edilir.
Eticex tüm serverlarında H2 (HTTP2) protokülünü kullanmaktadır. Bu protokol ile aynı anda birden fazla dosya çağırarak sayfa açılış hızı düşürülmektedir. Buna ilave olarak, ihtiyaç duyulan statikler (CSS & JS) ayrı ayrı toplanarak tek bir dosya haline getirilir. Bu dosyalar standart sıkıştırma yöntemlerinden %24-42 oranında daha iyi sıkıştıralabilin brotli ile sıkıştırılarak ziyaretçiye sunulur.
Hem istek sayısı azaltılarak server ların gereksiz yüke maruz kalmaları önlenir, hemde e-ticaret sitenizin hızla açılması sağlanmaktadır.
Uyumlu Modüller
Birlikte sat modülü

Bazı ürünler tek başlarına bir anlam ifade etmez. Örneğin boya fırçası boya olmadan bir işe yaramaz. Ziyaretçilerin bazı durumlarda bir kaç ürünü birlikte alması gerekebilir. Hazırlamış olduğumuz Birlikte Sat modülü sayesinde ürünlerinize özel teklifler hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız tekliflere indirim uygulayabilir, daha fazla ürün satabilirsiniz. 

Blog modülü

Arama motoru optimizasyonu bir web sitesinin olmazsa olmazıdır. Özellikle e-ticaret alanında daha fazla ziyaretçi ve müşteriye erişmek için bir araçtır. Sitenize ekleyeceğiniz blog kategorileri ve yazıları ile arama motorlarında daha fazla listelenebilir, ziyaretçilerinizin okuduğu blog yazısı içeriğine ilgili ürünü ekleyerek satış yapabilirsiniz. Bu da sizin daha kolay ve hızlı yoldan kazanç sağlamanıza yarar. Hangi web sitesi sahibi arama motorlarında ilk sıralarda yer almak istemez ki?

Çevirmen modülü

Kitapçılık alanında hizmet veren müşterilerimize özel hazırlamış olduğumuz modüllerden biri de çevirmen sistemi. Çevirmeni sayesinde öne çıkan kitaplar yadsınamaz bir gerçek. Hazırlamış olduğumuz çevirmen modülü sayesinde ürünlerinizi çevirmenlerine göre kategorize edebilir, ziyaretçilerinizin istediği çevirmene ait ürünlere hızlıca ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İnstafeed modülü

Sosyal medya uygulamaları artık hayatımızın değişmez bir parçası konumunda. Instagram da bunların başında gelen bir hizmet. Özellikle e-ticaret alanında sosyal medya önemli bir yer sahibi. Instagram üzerinden de satış yapılabilmekte. Hazırlamış olduğumuz Instafeed modülü sayesinde Instagram hesabınızın akışını web sitenize çekebilir, sosyal medya hesaplarınızın da tanıtımını yapabilirsiniz. Sizi takip eden kullanıcılar hazırladığınız kampanya ve ürünlerinizde daha kolay bir şekilde haberdar olurlar.

Story modülü modülü

Hikaye alanları internet sitelerinin ilk dikkat çeken alanlarından biri olmuş durumda. Sosyal medyanın bize kattığı alışkanlıklardan biri de önce hikayelere bakmak. Eticex'in hazırlamış olduğu hikaye modülü sitenizin ilk dikkat çeken yerlerinden biri olacak. İstediğiniz boyuttaki görseli ziyaretçilerinize sunabilir, ürünlerinizi ve kampanyalarınızı ilk bakılan yerde tanıtabilirsiniz.

Yayınevi modülü

Ürünlerinizi yayınevlerine özel kategorize etmek ister misiniz? Eticex'in hazırlamış olduğu Yayınevi modülü sayesinde bu çok kolay! Günümüzde sadece yazar sevenler değil yayınevi sevenlerde mevcut. Okumak istediği kitabı özellikle belli yayınevlerinden almak isteyen okuyucular azımsanmayacak kadar az değil. Yayınevi modülümüz sayesinde ürünlerinize yayınevi atayabilir, ürünlerinizi yayınevlerine göre kategorize edebilirsiniz.

Yazar Sistemi & Ayın yazarları modülü

Kitapçılık alanında hizmet veren müşterilerimize özel hazırlamış olduğumuz modüllerden biri de yazar sistemi. Sitenize eklediğiniz yazarlarla ürünlerinizi ilişkendirebilir, her ay birden fazla yazar seçerek listeleyebilirsiniz. Yazarlar için önemli olan dönemlerde istediğiniz yazarı öne çıkartabilir, ziyaretçilerinizin istediği yazara ait ürünlere hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Numaranızı bırakın BİZ SİZİ ARAYALIM!